W sobotę, 7 listopada, spotkali się członkowie krzemieniewskiej sekcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Do tej sekcji należy 25 osób, w tym aż cztery duety. Są to mieszkańcy naszej gminy i sąsiednich miejscowości. W czasie spotkania podsumowali tegoroczny sezon lotów i wręczyli nagrody w kilku kategoria, a ufundował je Urząd Gminy oraz właściciel jednej z krzemieniewskich firm, Jakub Kaczmarek.
W minionym sezonie klasyfikowano 6 lotów gołębi młodych na dystansie od 120 do 320 km oraz 14 lotów gołębi dorosłych na dystansie od 120 do 750 km. Czas ptaków, osiągany na tych dystansach, wynosił średnio 1100 m na minutę, a to znaczy, że gołębie osiągają czas przelotu od 65 do 105 km na godzinę. Wszystko zależy od warunków atmosferycznych, czyli siły wiatru i temperatury.
Oto kilka najważniejszych wyników krzemieniewskich hodowców gołębi.
W kategorii loty gołębie typowane młode: mistrz Marchwacki Paweł i Syn, I vice mistrz Pietraszewski Jacek, II vice mistrz Jankowski Franciszek i Andrzej.
W kategorii loty gołębi młodych: mistrz Marchwacki Paweł i Syn, I vice mistrz Jankowski Franciszek i Andrzej, II vice mistrz Pietraszewski Jacek.
Puchar za najlepszego młodego gołębia otrzymał Pietraszewski Jacek.
Puchary w kategorii loty gołębie stare: mistrz Marchwacki Paweł i Syn, I vice mistrz Skórzewski Grzegorz, II vice mistrz Biernat Wiesław.
Puchar za najlepszego gołębia w lotach w roku 2015 otrzymali Marchwacki Paweł i Syn.
Puchar za najlepszego w lotach rocznego gołębia odebrał Skórzewski Grzegorz.
Gratulujemy!
Ponadto hodowcy otrzymali też nagrody za zwycięstwo w lotach gołębi indywidualnie.
Gratulujemy.