W niedzielne popołudnie 24 lipca mieszkańcy gminy Krzemieniewo walczyli o puchar Wójta Gminy Krzemieniewo. III Turniej Wsi Gminy Krzemieniewo odbył się na boisku sportowym w Krzemieniewie. Zorganizowała go Grupa Nieformalna „Sołtysi” pod patronatem Stowarzyszenia „Krzemianki”, Wójt Gminy Krzemieniewo oraz Liderka Lokalna Pani Monika Glapiak. Do rywalizacji, a tak naprawdę do zabawy, stanęło 12 drużyn. Każda drużyna posiadała od 6 do 10 uczestników.
Uczestnicy walczyli w ośmiu konkurencjach, zróżnicowanych tematycznie. Począwszy od biegu z wałkiem do ciasta po turniej wiedzy. Ostatnią konkurencją, przeznaczoną dla sołtysów było szukanie jajek w stogu siana. Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo zdobyła drużyna z Pawłowic, która okazała się najlepsza już po raz drugi. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Brylewa a trzecie drużyna z Drobnina. O trzecie miejsce w dogrywce walczyły panie z Drobnina i Garzyna siłując się na ręce. Zwycięskie drużyny otrzymały bony podarunkowe. Gratulujemy!
A pozostałe wsie zajęły miejsca w następującej kolejności: Garzyn, Bojanice, Belęcin Nowy i Stary, Krzemieniewo, Mierzejewo, Karchowo, Oporówko, Kociugi, Oporowo. Podkreślamy jednak raz jeszcze, że nie o sportowe wyniki chodziło. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Wszyscy odebrali dyplomy i słodycze.
Całość wspaniale prowadził zastępca wójta Radosław Sobecki.

Impreza miała jeden główny cel - zintegrować mieszkańców gminy i zaproponować im ciekawy sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia. Rywalizacja była tylko zabawą i okazją do oderwania się od codziennych obowiązków. I rzeczywiście bawiła, zarówno drużyny, jak i widzów.

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy. Dla dzieci był dmuchane zamki, gry i zabawy, malowanie twarzy oraz modelowanie balonów. Animacje prowadzone były przez Tumko Team oraz przedstawicielki firmy GAZ-SYSTEM, która była głównym sponsorem wydarzenia. Na mieszkańców czekały także pyszne ciasta, które wypiekły panie z poszczególnych sołectw.
Po sportowych zmaganiach odbył się koncert Wojtka Frąckowiak, Zespołu Wokalnego „Semplicze” oraz występ Kabaretu „Dziura”
A wieczorem zaproszono chętnych na zabawę taneczną z zespołem K&M music.
Turniej dofinansowany był ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach konkursu „Wielkopolska Wiara”, ogłoszonego przez Stowarzyszenie Centrum PiSOP.