W połowie czerwca 50. rocznicę pożycia obchodzili Janina i Jerzy Dombrowscy z Kociug. Ślub cywilny wzięli bowiem 10 czerwca 1967 roku, a kościelny cztery dni później. Z tej okazji jubilaci zaprosili całą rodzinę na uroczystość. Mówią, że tylko najbliższych będzie około 50 osób.

Państwo Dombrowscy od zawsze są rolnikami. Pani Janina pochodzi z Garzyna - z rolniczej rodziny. Pan Jerzy urodził się w Kociugach i tu spędza całe swoje życie. Po ślubie młodzi zamieszkali w rodzinnym domu pana młodego. Razem z rodzicami prowadzili 7 - hektarowe gospodarstwo. Potem zostali jego właścicielami.

Jubilaci wychowali dwóch synów i córkę. Wszyscy założyli rodziny i obdarowali dziadków wnukami. Pani Janina i pan Jerzy mają dziewięcioro wnucząt. Najstarszy wnuk ma 24 lata, a najmłodsza wnuczka 6 lat. Trójka wnucząt wychowywała się razem z nimi. A to dlatego, że w domu pozostał syn i razem z żoną przejęli gospodarstwo.

Jubilaci ciągle jeszcze pomagają w domu i w zagrodzie. Są zdrowi i sprawni. Z okazji złotych godów życzymy im, aby jak najdłużej byli razem i aby zawsze otaczała ich miłość bliskich. Państwo Dombrowscy otrzymali od władz gminy medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" nadane przez Prezydenta RP.Galeria zdjęć: