W niedzielne popołudnie 9 lipca mieszkańcy gminy Krzemieniewo walczyli o puchar Wójta Gminy Krzemieniewo. IV Turniej Wsi Gminy Krzemieniewo odbył się na stadionie w Pawłowicach. Zorganizowała go Grupa Nieformalna „Sołtysi” pod patronatem Stowarzyszenia „Krzemianki”, Wójt Gminy Krzemieniewo oraz Liderka Lokalna Pani Monika Glapiak. Do rywalizacji, a tak naprawdę do zabawy, stanęło 14 drużyn. Każda drużyna posiadała od 6 do 10 uczestników.

Uczestnicy walczyli w ośmiu zróżnicowanych konkurencjach min. armata, buszujący w zbożu, ugasić pragnienie. Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo zdobyła drużyna z Kociug, która okazała się najlepsza. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Bojanic a trzecie drużyna z Hersztupowa, która brała udział w turnieju po raz pierwszy. Zwycięskie drużyny otrzymały bony podarunkowe oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

A pozostałe wsie zajęły miejsca w następującej kolejności: Drobnin, Oporowo, Krzemieniewo, Lubonia, Oporówko, Mierzejewo, Pawłowice, Karchowo, Nowy i Stary Belęcin, Brylewo, Garzyn.

Wszyscy odebrali dyplomy i słodycze.

Całość wspaniale prowadził zastępca wójta Radosław Sobecki.

Głównym celem imprezy była integracja mieszkańców gminy. Taki rodzaj imprez jest także  ciekawym sposobem na spędzenie niedzielnego popołudnia. Rywalizacja była tylko dobrą zabawą.

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy. Dla dzieci był dmuchane zamki, gry i zabawy. Animacje prowadzone były przez Tumko Team oraz wolontariuszy z gminnych szkół. Na mieszkańców czekały także pyszne ciasta, które wypiekły panie z poszczególnych sołectw.

Po sportowych zmaganiach odbył się występ Osieckich Mażoretek, Leszczyńskich „Iskierek” oraz Kabaretu „Malina”.

A wieczorem zaproszono chętnych na zabawę taneczną z zespołem Cash Band.

Turniej dofinansowany był ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach konkursu „Wielkopolska Wiara”, ogłoszonego przez Stowarzyszenie Centrum PiSOP.

Głównym sponsorem IV Turnieju Wsi Gminy Krzemieniewo była firma GAZ-SYSTEM. 

http://www.gaz-system.pl

Foto: Damian Marciniak 

 

 

 Galeria zdjęć: