Nasza Szkoła wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, którego celem było wyróżnienie przedszkoli i szkół kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.
27 września 2017 roku
w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbyła się gala podsumowująca konkursy Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku. W tegorocznej edycji konkursu złożono 123 wnioski na Szkołę i 102 naNauczyciela Roku. Ostatecznie  wyróżniono 21 pedagogów,  a z naszej Szkoły nominowana była Pani Kinga Urbańczak. Gratulujemy!!!Nagrodzono również 26  placówek i z radością informujemy, że Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach znalazła się w tym zacnym gronie. Pani Dyrektor, Mirosława Graf,  odebrała z rąk Marszałek Marzeny Wodzińskiej statuetkę, przedstawiająca dłoń, owiniętą laurem, trzymającą diament - symbol ucznia, który jest w rękach nauczyciela. Docenione placówki otrzymały także pamiątkowe grawertony i nagrody finansowe. Po części oficjalnej zostaliśmy zaproszeni na koncert zespołu, którego liderem jest Michał Szpak. Występ artysty zrobił na nas wielkie wrażenie.

 

Bardzo miło być jedną z niewielu szkół i placówek wyróżnionych w Wielkopolsce. Kształcimy ucznia, który potrafi zachować się zgodnie z zasadami współżycia społecznego, dbać o piękno języka ojczystego, szanować symbole narodowe, religijne, posługiwać się językami obcymi oraz rozwijać swoje zainteresowania. Cieszymy się, że dostrzeżono nasze działania, że uznano naszą Szkołę za wyjątkową.

 

Warto podkreślić, że sukces Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich  w Pawłowicach to kompetencje, entuzjazm i współpraca wielu osób: dyrekcji, nauczycieli, uczniów, rodziców, władz samorządowych, lokalnych instytucji i organizacji.  Nagroda, którą w Poznaniu odebrała Pani Dyrektor, z pewnością stanie się dla całej społeczności szkolnej inspiracją do dalszego rozwoju i kolejnych sukcesów edukacyjnych. Dziękujemy!!!
 

 Galeria zdjęć: