W dniu 19 maja 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Pawłowicach jak co roku odbył się Gminny Konkurs Piosenki Religijnej.  W przesłuchaniach wzięło udział ponad 50-ciu uczniów ze szkół znajdujących się na terenie gminy Krzemieniewo czyli z Pawłowic, Oporówka,  Garzyna, Nowego Belęcina i z Drobnina.

Organizacją konkursu zajęła się Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Szkoły w Pawłowicach. Nagrody rzeczowe ufundował Samorząd Uczniowski oraz ks. Proboszcz parafii w Pawłowicach - Jan Roszyk. W organizację przeglądu prężnie zaangażował się Wolontariat szkolny pod opieką Pani Magdaleny Ratajczak. W przygotowaniach pomogła również Pani Teresa Górczak.

Celem konkursu było rozpowszechnianie piosenki religijnej wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska katolickiego, a także wymiana doświadczeń muzycznych pomiędzy najmłodszym pokoleniem naszej społeczności gminnej. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Przesłuchania były podzielone na trzy kategorie wiekowe: klas I-III SP, IV-VI SP i klasy VII oraz oddziałów gimnazjalnych. W każdej z tych kategorii wystąpili soliści oraz zespoły wokalne (duety lub tercety). Jury w składzie: Pani Maria Wawrzyniak, Pani Paulina Kowalczyk  i Pani Natalia Żygadło wysłuchało ponad trzydzieści prezentacji.

   

 

 Załączniki: