Dla wszystkich przybyłych na boisko w Krzemieniewie przygotowano bardzo atrakcyjny program rozrywkowy, dzięki któremu każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Na dobre rozpoczęcie sobotniej imprezy zaprezentował się zespół 4ski Band, który zagrał dobrze wszystkim znane światowe przeboje.

Po nich na scenie pojawiła się niezwykle utalentowana młodzież ze szkół z naszej gminy oraz Społecznego Ogniska Muzycznego.

O godzinie 21:00 zagrała gwiazda sobotniego wieczoru, zespół 4 EVER, który w rytmach bijącej rekordy popularności muzyki disco – polo skutecznie zachęcił zebraną publiczność do wspólnej zabawy. Zespół zaśpiewał swoje największe przeboje, m.in. „Magdaleno”, „Letnia historia” oraz „To nie materiał na żonę”.

A jeśli komuś było jeszcze mało muzycznej zabawy, to mógł się tej gorącej krzemieniewskiej nocy wyszaleć na parkiecie do muzyki serwowanej przez zespół AleGro.

Niedziela również obfitowała w wiele wydarzeń sportowo – muzycznych.

Od godziny 15:00 rozpoczęła się rywalizacja w V Turnieju Wsi, który w tym roku odbył się w Krzemieniewie

Do zawodów stanęło 14 zespołów reprezentujących poszczególne miejscowości gminy. Drużyny wystartowały w 8 konkurencjach, m.in.: rzucie beretem i balonikiem z wodą, biegu po buty, wejściu teściowej i rozsypanych przysłowiach, które zapewniły wszystkim uczestnikom i licznie zebranym kibicom sporą dawkę humoru i emocji.

W tym roku bezapelacyjne zwycięstwo odnotowała drużyna z Bojanic, która zdobyła aż 95 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Brylewa (78 punktów), a stawkę na podium uzupełnił zespół z Mierzejewa (73 punkty).

Po emocjach sportowych przyszedł czas na równie gorący występ utalentowanych tancerzy z leszczyńskiej szkoły tańca MARGO. Fajną zabawę dla najmłodszych i dorosłych przygotował również Edward Baldys, a na zakończenie bardzo udanych Dni Gminy Krzemieniewo i Turnieju Wsi zaśpiewał zespół AN DREO e Karina, który wykonuje utwory słynnego duetu Al Bano i Romina Power. Na scenie w Krzemieniewie usłyszeliśmy zatem tak znane przeboje sprzed lat jak: Felicita, Ci Sara czy Volare.

Dodajmy również, iż na wszystkich bawiących się przez te dwa dni w Krzemieniewie czekało jeszcze sporo dodatkowych atrakcji: zamki dmuchane, bańki mydlane, warkoczyki, malowanie twarzy, baloniki, malowanie na sztalugach, wata cukrowa, stoiska sprzedażowe i wiele, wiele innych.

Organizatorem Dni Gminy Krzemieniewo było Gminne Centrum Kultury. Głównym sponsorem wydarzenia była firma Gaz – System www.gaz-system.pl

Pozostali sponsorzy to: : Doradca Budowlany 24 / Stainer, Kaufland, CICHMAR Krzemieniewo, Agencja Reklamowa B.A.W. Osieczna, Pracownia Florystyczna Ewa Sobecka.

Obszerne fotorelacje z imprez organizowanych w ramach Dni Gminy Krzemieniewo znajdziecie Państwo na portalu leszno24.pl i elka.plGaleria zdjęć: