Z przyjemnością informujemy, że zakończone zostały prace przy budowie Otwartej Strefy Aktywności (OSA) w Nowym Belęcinie. Inwestycja została zrealizowana przy budynku świetlicy wiejskiej.

Zadanie obejmuje rozszerzony wariant kompleksu OSA:

- siłownia plenerowa obejmująca następujące urządzenia: wyciskanie siedząc (wzmacnia i rozwija mięśnie górnej części klatki piersiowej i ramion poprawiając wydolność krążeniowo-oddechową. Ćwiczenia wpływające na rozbudowę górnych partii ciała), wyciąg górny (wzmacnia i rozwija mięśnie górnej części klatki piersiowej i pleców, poprawiając wydolność krążeniowo-oddechową), motyl (urządzenie wzmacnia mięśnie ramion i brzucha, poprawia kondycję mięśniową pleców), twister (ćwiczy pas i pomaga zrelaksować mięśnie pasa i pleców, poprawia ruchliwość i giętkość odcinka krzyżowego), orbitrek (poprawia sprawność kończyn górnych i dolnych oraz stawów) podciąg nóg (wzmacniają mięśnie ramion i brzucha, poprawiają kondycję mięśniową pleców)

- plac zabaw składający się z: domek do zabawy (w skład którego wchodzą: drabinka ukośna, przeplotnia z lin, trap wejściowy, wieża z dachem, zjeżdżalnia), huśtawka podwójna, karuzela czteroramienna.

- strefa relaksu składająca się z urządzenia do gry edukacyjnej szachy, warcaby, czterech ławek montowanych na stałe do podłoża

- regulamin OSA, kosz na śmieci, stojak na rowery

Inwestycja dofinansowana jest przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2018.

Całkowita wartość inwestycji obejmująca 1 obiekt na terenie gminy Krzemieniewo: 103 612,00 zł

Kwota dofinansowania ze środków FRKF: 50 000,00 zł

Serdecznie zachęcamy do aktywnego spędzania czasu na nowo powstałym obiekcie. Galeria zdjęć: